Gledanje 1 članka (od 1 ukupno)
  • VERA
    Brojač objava: 0

    Moja dijagnoza je generalizovana atrerioskleroza.Imama zapusene obe ilijacne arterije i ugradjenih 5 stentova/tri levo i dva desno.Takodje imam obliteriranu levu koronarnu arteriju i dobre kolaterale pa mi srce nije ugrozeno za sada.Pijem od lekova plavix,atoris,lek za pritisak tritace 5mg i japanski lek pletal koji mi pomaze  da hodam i nemam bolove.Bavim se sportom rekreativno.Pre tri godine sam pocela pdvo pola sata na trci i onda veybe parterne gimnastike pola sata.Kondicija mi je bila jako losa jer je bolest napredovala.Od kada pijem pletal 100mg bolje se osecam i kondicija je napredovala ,tako da sam sada pocela da idem na pilates sat vremena .Volim da veybam,ali posle svakog treninga imam jaku upalu misica.Sin mi je farmaceut i rekao mi je da je u pitanju rabdomiolisa zbog leka koji uzimam za holesterol.Ranije sam pila crestor pa mi je zamenjen i sada pijem atoris.Po promeni leka nije bilo upale misica i vezbala sam pola sata,a sada posle pilatesa svaki put imam upalu misica.Moje pitanje je DA LI SMEM DA VEZBAM I TRPIM UPALU MISICA ILI TREBAM DA SMANJIM VREME TRAJANJA TRENINGA NA POLA SATA I INTENZITET VEZBANJA.DA LI VEZBANJEM PILATESA OD SAT VREMENA,KOJI JAKO VOLI, MOGU DA NASKODIM SEBI ZBOG UPALE MISICA SVAKI PUT.

Gledanje 1 članka (od 1 ukupno)
Odgovor na: bolovi u misicima nakon vezbanja/uzimam statin atoris s
Vaši podaci: